Mobil Mutfak Aracı

Belediyeler ve catering firmaları için büyük organizasyonlarda yemek dağıtmak, sezonluk büfe olarak çalıştırmak gibi durumlarda seyyar mutfak olarak kullanılır.

İnsanların geçici ya da kalıcı yemek ihtiyaçlarını karşılamak adına mobil mutfak kullanımı önerilmektedir. Hem kişiye özel hem de kurumlara özel olarak  tasarlanabilmektedirler. Çeşitli mekanlarda, mutfak uygulamasının yapılmadığı yerlerde ve olağanüstü hallerin söz konusu olduğu mevkilerde 5 bin ile 20 bin kişiye aynı anda hizmet vermek mümkün hale gelmiştir. Mobil mutfak geniş tasarımlı ürünlerdir. Bu nedenle aynı anda bir kaç kişinin çalışmasına da imkan tanınmaktadır. Genel itibariyle gıda dağıtım merkezleri, gıda üretim merkezleri, acil durum merkezleri ve iletişim merkezlerinde etkin olarak kullanılmaktadır. Özellikle de acil durumların söz konusu olduğu yerlerde bir çeşit mutfak işlevi gören üründür diyebiliriz. 

Türk Kızılayı ve belediyelerin tır ile yemek üretip servis yapmasına olanak sağlar. Yani sosyal sorumluluk projelerinde de kullanılabilmektedir. Uzun ömürlü ürünlerdir. Üst düzey kalite standartlarına uygun olarak üretilmiştir. Mobil mutfak aracı sayesinde olağanüstü durumların yaşandığı bölgelerde kişilere yemek servisi sağlanmaktadır. Özellikle de askeriye de, yemek imkanının çok fazla olmadığı bölgelerde çok kullanışlı ürünlerden biri olarak bilinmektedir.